Yeni Nesil GTA Online’da Neler Var?
07 Kasım 2014  

ps44

IGN bu hafta içinde 3 adet “Yeni nesil GTA V” makalesi yayınlayacağı sözünü vermişti ve üçlemenin son halkası bugün yayınlandı. Hafta başında birinci şahıs deneyimi, dün PS3 & PS4 karşılaştırması ve bugün en nihayetinde GTA Online ile ilgili detaylar geldi.

Eski nesilde en fazla 16 oyuncuyu destekleyen GTA Online, yeni nesil ve PC platformunda 30 oyuncuya kadar olanak sağlıyor.

Eski nesildeki karakterinizi hiçbir kayıp yaşamadan yeni nesil veya PC platformuna taşıyabileceksiniz. Fakat dikkat! Sadece 1 platforma taşıyabileceksiniz ve ondan sonra başka şansınız olmayacak. Yani eski nesildeki karakterinizi PC platformuna taşımak istiyorsanız PS4 veya Xbox One’a taşıma yapmamanız gerekiyor.

Birincil sahış bakış açısının geldiği GTA V’te, bu özelliği GTA Onlineda’da kullanabileceğiz. Görevlerde herkes istediği kamera açısından oynayabilecek fakat yarış ve savaş modlarında odayı kuran kişinin seçeneğine bağlı olarak sadece FPS veya sadece TPS bakış açısı seçilebilecek.

FPS bakış açılı bir motor yarışında karakterimiz kask taktığında tıpkı bir kaskın içinden bakıyor ve duyuyormuş hissi alacağız. Oyunu deneyimleyen IGN editörü kaskımıza çarpan toprak parçalarını bile hisettiğini söylüyor. FPS modunda araçlar gerçekten çok daha tehlikeli ve hızlı görünürken kazalarda ayın şekilde daha çarpıcı olacak. Motordan düşüp havada 2 takla atarken FPS modunda olmak mutlaka o yarışın içindeymişiz hissi verecektir. Ve editör bir itirafta bulunup 30 kişilik yarışta sonuncu olduğunu söylüyor. Bu haliyle

Ayrıca yenilenmiş GTA Online’ın karakter yaratma moduda baştan aşağı değişmiş durumda. Karakterinizin burnunu, elmacık kemiklerini, alnını, yanaklarına varana hepsini detaylı bir şekilde özelleştirebiliyorsunuz. Böylelikle artık sokaklarda birbirine benzeyen online karakterlerin dolanması biraz daha zor olacaktır.

Yeni nesil GTA Online’a gelen modlar yakın zamanda eski nesil platformlarada gelecek. Fakat 1 yıldır beklenen soygunlar nerede, o konu hakkında henüz bir haber yok.

[Not a valid template]

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*