Edge’den Yeni GTA V Ekran Görüntüleri
09 Mayıs 2013  

GTA V şöleni devam ediyor! Bu sefer yeni görüntüler Game Informer‘dan sonra Edge dergisinin GTA V incelemesinden geliyor. İncelemede göze çarpan üç adet yeni görüntüye ve bazı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Yakın zamanda Rockstar’dan yüksek çözünürlüklü versiyonlarını bekliyoruz!

“Soygundan kazandığınız tüm paraları hızlı arabalara harcamayı beklemeyin. Aynı zamanda mülk ve hatta yerel işyerlerini satın alabilecek, fon birikimlerinize de bazı katkılarda bulunabileceksiniz.”

“GTA IV’ün emek isteyen araç kullanımı oyunun multiplayer’ının hâlâ popüler olmasının sebeplerinden biri. GTA V’inki ise daha dostça görünüyor, fakat hiçbir şekilde basit de değil.”

“Franklin üç karakter arasındaki en yetenekli şoför, ancak tabii diğer karakterler de kendi yeteneklerini geliştirebilecek. Skyrim’de olduğu gibi yetenekler oyuncuların kullanımına göre gelişecek.”

Pek yeni bir bilgi olmasa da incelemedeki göze çarpan bilgiler şöyle:

  • Karakter değiştirildiği ve Google Earth tarzı kamera açısına geçtiği zaman kamera hafif bir karıncalaşma efektine sahip oluyor.
  • Franklin, demonun açılışındaki kilometrelerce yükseklikte helikopterden çöle atladığı zaman çöle ulaşmak tam 3 dakikayı alıyor.
  • Franklin, çöle ulaştığında Drive filminin soundtrack’lerine benzeyen ve atmosferi tamamlayan bir müzik çalıyor.
  • Radar/mini harita bir GPS’e benziyor.
  • Michael sert bir adama benziyor ancak hopladığı ve sıçradığı zamanlarda yaşını belli ediyor.
  • Bir arabanın radyosunda 80’lere ait müzik duyulmuş.
  • Görevlerde sağ alt köşede bir menü belirdiğinde karakter değiştirme işlemi sadece o zaman yapılabiliyor. Çoğu karakter değiştirme işlemi genellikle otomatik olarak yapılıyor. (Anlaşılan bu menü görevlerde her zaman çıkmıyor.)
  • Karakterlerin dönüş çapı daha çok Max Payne’e benziyor ve Niko’nunkine daha az benzemekte. (Hareketler hafifletilmiş.)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*