Epsilon Program, GTA V’le Birlikte Geri mi Dönüyor?
01 Ağustos 2012  

GTA: San Andreas’ta yer alan Epsilon Program tarikatını bilmeyenimiz yoktur. San Andreas eyaletinin meşhur tarikatlarından olan, Kifflom adlı bir tanrıya inanan dini bir mezhep. San Andreas’taki birçok myth avcısının peşine düştüğü gizemlerden biriydi. İşte bu Epsilon Program, GTA V’te geri dönecek gibi görünüyor.

Rockstar, geçtiğimiz hafta itibariyle Epsilon Program’ın resmi Twitter ve YouTube hesaplarını açmış durumda. Üstünden 8 sene geçmiş oyun GTA: San Andreas’taki bu Epsilon’ın günümüzde Twitter ve YouTube hesabının açılması kafaları karıştırdı. Herkesin hemfikir olduğu nokta, bunun GTA V’e ön hazırlık olduğu yönünde; yani muhtemelen Epsilonizm tarikatı GTA V’te de yer alacak. GTA V’in de San Andreas eyaletinde geçtiğini ve bu eyaletin en büyük tarikatının Epsilon Program olduğunu düşünürsek de bu oldukça mümkün görünüyor. Zira Rockstar’ın 8 sene boyunca güncellemediği bir projeyi yıllar sonra günümüze taşıması akıllara başka bir ortak nokta getirmiyor.

Epsilon Program’ının günümüzde kendisini tekrar göstermesi sadece bununla sınırlı değil. Rockstar, 6 ay önce GTA serisinin radyolarındaki reklamların arşivinin tutulup yayımlandığı bir “reklam konseyi” olan Advertising Council’da da yeni bir Epsilon reklamı yayımlamıştı, ve GTA V’in gündemde olduğu şu günlerde Epsilon’ı yeniden göz önüne çıkarıp resmi sitelerinden duyurması oldukça dikkat çekiciydi.

Hatırlarsanız GTA V için olduğu ortaya çıkan RUSH projesi iş ilanlarında tarikat lideri olan bir karakter vardı.

Brother Adam: 50 yaşında. Galli bir rahip, bir tarikat lideri ve yoga öğretmeni. İnsanların kişisel gerginliğini atmaları için çok esnek ve çok sıkı masajlar yapar. Galler aksanı öğrenmesi gerekiyor.

İşte büyük ihtimalle GTA V’in karakterlerden olan bu karakter, muhtemelen GTA V’te Epsilon tarikatının lideri olarak karşımıza çıkacak. GTA: San Andreas’taki lideri de Cris Formage idi.

Epsilon Program’ın resmi sitesi: http://www.epsilonprogram.com

Epsilon Program’ın açılan resmi Twitter hesabı: http://twitter.com/EpsilonismToday

Epsilon Program’ın açılan resmi YouTube hesabı: http://www.youtube.com/user/EpsilonismToday

 

Epsilon Program nedir? > Epsilon Program, San Andreas’ta Cris Formage tarafından kurulmuş dini bir tarikattı. Tanrıları Kifflom olarak bilinir. Tarikatın kuruluş amacı, insanları gerçek mutluluğa, huzura kavuşturup daha mutlu bir yaşam sürmelerini sağlamaktadır. Bundan dolayı birçok ünlü isim de bu tarikatın üyesidir (Vinewood ünlüleri de dahil olmak üzere). Fakat bu tarikatın altında bir gerçek vardır ki kimse bilmeyip kandırılmaktadır: Epsilon, aslında insanları dolandırmak, onların dini duygularını, hislerini kullanarak paralarını soymak için Cris Formage tarafından kurulmuş dolandırıcı bir tarikattır. Bundan dolayı Cris Formage, tarikat üyesi olmak isteyen insanlardan ilk önce büyük miktarda para ister. Kısacası aslında büyük bir tezgâhtır. Tarikatın inançları hakkında daha fazla bilgi için, bu bağlantıdaki “Epsilonism ve Rockstar Games’le İlişkisi” adlı başlığa göz atabilirsiniz.

Epsilon, en son GTA IV’te de yer almış ve ufak ayrıntılarıyla GTA’daki yoluna devam etmişti. Şimdiyse GTA V’te tıpkı San Andreas’taki gibi büyük bir rol oynayacak gibi görünüyor. GTA V’te muhtemelen Brother Adam’ın liderliğinde olarak karşımıza çıkacak ve yine San Andreas’ta olduğu gibi Vinewood ünlülerin de dahil olduğu birçok kişinin inandığı sömürücü bir tarikat olmaya devam edecek.


Ve Rockstar’dan dedikodulara gönderme geldi! Son gelişen bu olayların ardından Epsilon’ın Twitter hesabından yeni bir tweet atılmış durumda. Rockstar, tweet’te “Bugün itibariyle, Amerika’da en hızlı büyüyen tarikatız.” diyerek bu spekülasyonlara bir gönderme yaptı.

Ayrıca Rockstar çalışanlarından Felipe Busquets, kendi Twitter hesabından Epsilon’ın sitesini tweet’ledi: https://twitter.com/FelipeBusquets/status/230820591941341184

Görünüşe bakılırsa Rockstar, GTA V’in reklamlarına şimdiden başlamış gibi görünüyor. Ve çok rahat söyleyebiliriz ki San Andreas’ta bizleri birer gizem avcısı yapan Epsilon tarikatı GTA V’te de yerini alacak. Bekleyip göreceğiz…

Epsilon Program, GTA V’le Birlikte Geri mi Dönüyor?” üzerine 7 düşünce

  1. Geri izleme: HoT NeWs » коды на гта сан андреас

  2. Geri izleme: KIFFLOM Tişörtleri Satışta | RockstarTurk

  3. Geri izleme: GTA V Ön Sipariş Alana Hediye KIFFLOM T-shirt'ü! | RockstarTurk

  4. Geri izleme: KIFFLOM Ekran Koruyucusu Yayımlandı | RockstarTurk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*