GTA V Ertelendi | Resmi Çıkış Tarihi: 17 Eylül 2013
31 Ocak 2013  

Tam 3 ay önce çıkış aralığı İlkbahar olarak duyurulan GTA V için resmi kapak tasarımının bugün yayımlanması beklenirken Rockstar Games’den GTA oyuncularını üzecek kötü haber geldi. Dünya üzerindeki pek çok insanın ilgi odağı olmuş, dört gözle beklenen Grand Theft Auto V, 17 Eylül 2013‘e ertelendi.

İlkbahardan sonbahara uzanan bu erteleme, elbette ki çoğumuzda epey bir hayal kırıklığı yaşatmış durumda. Fakat Rockstar bunun için özür diliyor; bu erteleyişin GTA V gibi büyük, devasa bir oyun için sonuna kadar değeceğini, kendilerine daha çok ekstra zaman kazandıracağını belirtiyor.

Take-Two’nun basın bültenindeki resmi GTA V tanımı:

“Los Santos: Kendi başının çaresine bakan bilgelerle, genç yıldızlarla ve gözden düşmüş ünlülerle dolu, etrafa yayılan ışıl ışıl güneşiyle birlikte büyük bir şehir, bir zamanların gıptayla bakılan Batı dünyası, şimdilerdeyse ekonomik belirsizlik ve ucuz Reality TV döneminde ayakta kalmak için mücadele eden bir şehir.

Bu karmaşanın ortasındaki üç farklı suçlu, kendi yaşam mücadelelerini ve başarı fırsatlarını kendileri çiziyor: Eski bir sokak gangsteri, şimdiyse büyük fırsatlar ve ciddi paralar arayışında olan Franklin; olacağını umduğundan daha az “güllük gülistanlık” bir emeklilik yaşayan profesyonel eski bir sabıkalı olan Michael; ve ucuz yoldan uyuşturucu edinmek ve bir sonraki büyük başarısını gerçekleştirmek için yaşayan belâlı bir manyak olan Trevor.

Tüm seçeneklerin tükenmesiyle birlikte de ekip, hayatlarını yoluna koymak için gerçekleştirecekleri cesur ve tehlikeli soygunlarla birlikte her şeylerini riske atıyor.”

Take-Two’nun basın bültenine konuşan Rockstar Games’in kurucusu Sam Houser, GTA V hakkında her zamanki gibi iddialı olduklarını belirterek şu açıklamayı yaptı: Grand Theft Auto V, yeni yöntemlerle seriyi ileriye taşımaya devam ediyor; Rockstar North bugüne kadarki en derin, en güzel ve en sürükleyici dünyamızı yaratıyor. İlerleyen aylarda insanların oyun hakkında daha fazla şey öğreneceğinden dolayı oldukça heyecanlıyız.”

Çıkışının yanı sıra, bugün yayımlanması beklenen kapak tasarımı da başka bir tarihe ertelenmiş durumda. Rockstar’ın belirttiğine göre bu erteleme, önceki planlanan tarihten sadece 4 ay sonrasına çekilmiş, ki bu da İlkbahar 2013’ün, yani önceki çıkış tarihinin Mayıs için planlanmış olduğunu gösteriyor. ‘Olsun’ diyoruz, en azından elimizde artık kesin bir çıkış tarihi var diyerek Eylül 2013’ü sabırsızlıkla bekliyoruz. Görünüşe bakılırsa Rockstar’a böylesine bir erteleme yaşatacak kadar büyük olan GTA V, bekleyişlerimize değecek müthiş bir devasa oyun olacağa benziyor. Eylül’de ekranın başında sabahlayacağımız gecelerde buluşmak dileğiyle!

GTA V Ertelendi | Resmi Çıkış Tarihi: 17 Eylül 2013” üzerine 1 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*