İlk GTA Online Social Club Etkinlikleri: Vespucci Sahil Partisi
22 Kasım 2013  

GTA IV’ten bu yana tüm Rockstar oyunları için düzenlenen, oyunculara Rockstar çalışanlarıyla beraber online oynama fırsatı veren Social Club etkinliklerinde sıra şimdi GTA Online’da!

GTA Online için ilk Rockstar Social Club etkinliği, geçtiğimiz gün çıkışını gerçekleştiren ücretsiz Beach Bum paketine özel olarak Vespucci, Chumash ve Paleto Körfezi sahillerinde geçerek 22 Kasım Cuma, yani bugünden başlayıp 24 Kasım Pazar gününe kadar devam edecek ve ilk Grand Theft Auto Online Social Club Etkinlik Haftası‘na start verilecek.

Tüm hafta sonu boyunca Rockstar, Beach Bum paketiyle birlikte eklenen yeni görev ve işlerden oluşan özel bir Social Club Event Playlist oluşturmuş durumda. Bu playlist’te yeni Sea Race, Parachute, Team Deathmatch modları ve diğer modlarda Rockstar ve diğer oyuncularla birlikte Los Santos plajları boyunca iki kat eğlence sizleri bekliyor olacak. Bu playlist’teki en iyi oyuncular oyun içinde özel plaka ödülüyle ödüllendirilecek.

Free Roam’da, yani serbest dolaşımda özel Crate Drop’lar (içinde cephanelik, para bulunan ve bulunduğunda bonus RP veren gizli hediye sandıklar) etkinliğe özel olarak tüm hafta sonu boyunca fazladan yerini alacak ve iki kat RP’den daha fazlasını içerecek. Bunlara yüksek güçlü silahlar, bonus paralar ve kıyafetler de dahil. Bu yüzden bu sandıkları bulmak için serbest dolaşımda gözünüzü dört açmayı unutmayın…

Social Club etkinlikleri ayrıca oyunculara sahil temalı özel GTA V içeriklerinden oluşan özel çekiliş hediyeleri de sunuyor. Öte yandan her zaman olduğu gibi etkinlik boyunca Social Club üzerinden canlı yayın akışı da yapılacak. Rockstar, etkinlikte yakalayacağınız güzel Snapmatic fotoğraflarınızı #VespucciBeachParty olarak etiketlemenizi öneriyor, böylece yakalanan sahil temalı güzel kareler gelecek haftalarda Rockstar tarafından Newswire üzerinden etkinlik görüntüleri içerisinde paylaşılabilir.

İşte bu hafta sonu boyunca devam edecek olan etkinlik planları:

Özel Etkinlik Playlist’i

Sadece bu hafta sonuna özel olacak olan Social Club Event Playlist; karada, havada ve denizde geçecek olan yeni görevler dizisini sizlere sunuyor.

 • View of Vespucci (Parachute)
 • Up the Creek (Bike Race)
 • Water Rings (Sea Race)
 • Vespucci Beachfront (Team Deathmatch)
 • Grass Route II (Race)
 • Sundae Driving (Bike Race)
 • Procopio Beach (Team Deathmatch)                                    
 • Gone Coastal (Sea Race)
 • Turn the Tide (Race)
 • The Cove (Parachute)

Etkinliğe katılmak için yapmanız gerekenler:

 • GTA V’in açılışındaki yükleme ekranı sırasında kenarda etkinliğe katılmak için basmanızı isteyecek bir buton karşınıza gelecek (sadece Social Club üyeleri için). Bu butona basarak etkinlikte kendinizi bulabilirsiniz.
 • Hikâye modundan GTA Online’a geçiş yaparken yükleme ekranı sırasında karşınıza gelen talimatları izleyin (sadece Social Club üyeleri için).
 • Veya GTA Online start menüsünden Online > Playlists > Rockstar Playlists > Vespucci Beach Party’yi seçin.

Oyun İçi Özel Plaka Ödülleri

Her iki platformda da görevler boyunca Social Club’daki liderlik listesinde (Event Playlist Leaderboard) başarılı olmuş oyuncular için Rockstar özel hediyeler sunuyor. 20 adet oyun içi özel ve eşsiz plakalar, etkinlikte başarısını göstermiş oyuncuları bekleyecek. Son gün olan 25 Kasım Pazartesi’nde aşağıdaki plakalar aşağıda listelenmiş başarıları tamamlayan 20 oyuncuya hediye edilecek (plakalar kendi iFuit uygulamanızdaki koleksiyonunuza da eklenecek).

 • VESPUCCI (360), AMPED UP (PS3)
  View of Vespucci – en hızlı inişi gerçekleştirerek en yüksek skoru elde eden oyuncu kazanacak
 • SURFS UP (360), UP CREEK (PS3)
  Up the Creek – en iyi genel zamanlamayı tamamlayan oyuncu kazanacak
 • SEAMAN (360), POINTBRK (PS3)
  Water Rings – en iyi ilk tur zamanını tamamlayan oyuncu kazanacak
 • HANGFIVE (360), HANGTEN (PS3)
  Vespucci Beachfront – en çok öldüren oyuncu kazanacak
 • SUP BRO (360), SUP BRA (PS3)
  Grass Route II – en iyi genel zamanlamayı tamamlayan oyuncu kazanacak
 • SUNDAED (360), CRUISING (PS3)
  Sundae Driving – en iyi ilk tur zamanını tamamlayan oyuncu kazanacak
 • WIPEOUT (360), SURFSUP (PS3)
  Procopio Beach – en iyi KDR’ı elde eden oyuncu kazanacak
 • BIGSURF (360),GOCOASTL (PS3)
  Gone Coastal – en iyi genel zamanlamayı tamamlayan oyuncu kazanacak
 • SURFINLS (360), TURNTIDE (PS3)
  Turn the Tide – en iyi genel zamanı tamamlayan oyuncu kazanacak
 • THECOVE (360), LSSURFER (PS3)
  The Cove – en hızlı inişi gerçekleştirerek en yüksek skoru elde eden oyuncu kazanacak

Eğer aynı başarıyı tamamlamış iki oyuncu çıkarsa, kazanan Rockstar’ın takdirine göre eşitliğe bağlı olarak istatistiklere göre karar verilecek.

Büyük Ödül Çekilişleri: GTA V Logo Plaj Havlusu ve Los Santos Cankurtaran Tişörtü

Büyük ödülü kazanmak için çekilişe katılan beş şanslı Social Club üyesi GTA V logosundan oluşan plaj havlusu ve Los Santos cankurtaran tişörtünü (aşağıda) içeren GTA V içeriklerini kazanacak. On Social Club üyesiyse resmi GTA V tişörtleri, sticker’lar ve daha fazlasını içeren Grand Theft Auto V Ödül Paketleri’ni kazanacak. http://socialclub.rockstargames.com/events adresinden oyuncular bugünden itibaren 24 Kasım Pazar gününe kadar tüm hafta sonu boyunca çekilişe katılabilir, ancak ne yazık ki ödül gönderilecek ülkeler arasında Türkiye bulunmuyor.

GTA Online Etkinliği Canlı Yayın Akışı (22 Kasım 21:00 – 23:00 arası)

Etkinliğe katılamayacak mısınız? Üzülmeyin. Bugün, Türkiye saatine göre 21:00’da başlayacak olan etkinlikte, socialclub.rockstargames.com/events ve twitch.tv/rockstargames adresleri üzerinden Rockstar tarafından yayını sağlanan, ilk GTA Online etkinliğini canlı olarak da izleyebilirsiniz. Yayın, Türkiye saatine göre 21:00’den 23:00’e kadar iki saat boyunca devam edecek. Ayrıca yayın sayfasında her zaman olduğu gibi Rockstar diğer Social Club üyeleriyle sohbet edebileceğiniz veya etkinlik hakkında Rockstar’a ulaşabileceğiniz bir sohbet kutusuna da yer verecek. Rockstar Games çalışanları etkinlikte Xbox LIVE ve PlayStation Network’te PlayRockstar, PlayRockstar1 ve PlayRockstar2 ID’leriyle yerlerini alacak; onlara şimdiden arkadaş isteğinde bulunabilirsiniz.

Artık GTA Online etkinlikleri yavaş yavaş başlıyor. Tüm dünya çapındanki GTA ve Rockstar hayranlarıyla, özellikle de Rockstar çalışanlarıyla GTA Online’ı beraber oynayıp çekişmek için bu etkinlik kaçmaz. GTATurk.com olarak crew’ımızla biz de orada olmaya çalışacağız. Şimdiden herkese iyi eğlenceler dileriz!

İlk GTA Online Social Club Etkinlikleri: Vespucci Sahil Partisi” üzerine 3 düşünce

 1. Geri izleme: Rockstar Warehouse’da Yeni GTA V İçerikleri: Chop, Tişörtler & Plaj Havlusu | GTATurk.com

 2. Geri izleme: GTA Online Social Club Etkinlikleri | 20-22 Aralık | GTATurk.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*